Türkiye'nin İlaçlama Cihazlarını Üreten İlk ve Lider Firması Opal İlaçlama Cihazları Açık alan ve kapalı alan ilaçlamasında patentli, Tarım ve Köyişleri bakanlığınca deney raporlu ve ruhsatlı ilaçlama makinaları üretiyoruz.

Apollo-40 ULV Cihazı


Soğuk Sisleme (ULV) Cihazları

Apollo Grubu ürünlerimizde, ilaç su ile karıştırılır ve elektrikli (Apollo) veya elektrikli ve benzinli (Apollo-10, Apollo-60) motorlar tarafından ilaçlı sis hedefe ulaştırılır. Bu ürünlerimiz, yerleşim yoğunluğunun yüksek olduğu alanlarda, seralarda ve açık alanda yapılan tarım, bahçecilik faaliyetlerinde kullanıma uygundur. Soğuk sislemede, sisin partikül çapı küçük olduğundan dolayı zerreciklerin havada kalma süresi yüksek, çökme oranı düşüktür. Soğuk sislemede ilaç, dizel yakıt yerine su ile karıştırıldığından, koku, yakıt masrafı ve yan etkiler düşük seviyelerdedir.

Bu grupta, hafif ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan Apollo en yaygın ürünümüzdür. Apollo-10 ve Apollo-60 ise daha güçlü ve ağır ürünlerdir ve genellikle kamyonet arkasında taşınarak ve sürücü tarafından uzaktan kumandayla kullanılırlar. Ayrıca 15 metre uzunluğunda bir foseptik aparatı, Apollo-10 da opsiyonel Apollo-60’da standart olarak sunulmaktadır.

Teknik Özellikleri:

Motor  Elektrikli, Mevcut Voltaj 220V 50/60 Hz.
Motor (ULV) 1400 Watt
İlaç Tank Kapasitesi 4,5 lt
İlaç Çıkış Debisi 1,5 - 4,5 lt/h
Boş Ağırlığı 4.050 K.
Uzunluk 35 cm.
Yükseklik 40 cm.
Tank Çapı 25 cm.